7 Ocak 2013 Pazartesi

KÖPEĞİMİZİ KENDİMİZE BENZETTİK RESSAM YAPTIK.

  •                Geçtiğimiz yılın çalışmalarından bir kaç örnek. 2012'de bir kaç çılgın ,sadece bize ait işler yaptık. Daha önceki postlarda yayınladım. Bu yılda yine müthiş çılgın projeleri  tasarlayıp yapımlarına başladık. Geçtiğimiz  aylarda yaptıklarımız harikaydı. İşte ressam köpeğimiz. Bu bildiğimiz  hemen her yerde  satılan   hayvan ve çeşitli bahçe figürlerinden oluşan heykellerden biri.Öğrencim bunu boyasak rengini değiştirsek nasıl olur deyince,  alasını yaparız dedik ve fikir fırtınası sonucu ,işte böyle tasarım çıktı.
  
 Ağzında piposu,fları, şapkasıyla entel,ressam köpeğimiz.


Genel  görünüşünden  bir kare.
    Arkasındaki  sepeti  gazetelik olarak düşündük boya tüpleri ve fırçasıyla. Minik piposu gerçekten çok yakıştı.

 Köpeğimizin  boyaları,fırçaları şövalesi,tablosu ,paleti. Hepsi gerçek boyutlarından çook küçükler. Paletini de biz yaptık.                                   İşte ressam şapkası,deriden biz yaptık,tabii isimsiz olamazdı  bizde MONET olsun dedik .


 
              Bir bahçe arabamız olsun dedik. Peçete dekopajı yaptık.


           Yandan görüntüsü ,biz yaparken pek beğendik.
     
 
  Monet , meşhur bahçesinden esinlenerek günümüze muhteşem eserler bıraktı. Bizim MONET'ye bizde minyatür  bahçe yaptık.
                 İçini boş bırakmadık,her türlü kullanıma uygun olsun diye. Yanlarına sincaplar dekope ettik.Daha çeşitli çalışmalar var.Bir öğrencim  Atölye ART MAMİLA HOBY HOME  için şöyle demişti. Bu atölyede----   HAYALLERİNİZ ,FİKİRLERİNİZ DİLE GELİR, HAYAT BULUR.---Tüm çabalarımı özetliyor,şevk, inanılmaz mutluluk ve gurur veriyor,Teşekkürlerrrr.

4 yorum:

Adsız dedi ki...

Mamilacım mutlu sağlıklı ve bol sanatsal bir yıl dilerim canım. Yine çok güzel çalışmalar yapmışsınız, harika olmuş ressam köpeğiniz de tam entel süper ;) öpüyorum canım.

mamila dedi ki...

Asicim teşekkürler, çok sevgiler.

Hayat Cafe Tarifleri dedi ki...

Çok güzel çok şirin olmuş.
Emeğinize sağlık.
Sevgiler.

mamila dedi ki...

Teşekküler hayat cafe,sevgiler.