30 Aralık 2012 Pazar

MUTLU YILLAR


         Mutlu,sağlıklı,huzurlu, savaşsız,barışın hüküm   sürdüğü, halkın refahının yüksek olduğu,sanat, zenginlik,bolluk,bereket dolu yeni yıl istiyorum. Daha çok dileklerim var.
    Sevdikleriniz ve sizi sevenlerle mutlu yıllar olsun,SEVGİLER.... 

10 Aralık 2012 Pazartesi

TÜRKİYEDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİM - 2-


  Bazı engellere takılan çalışmamızı nihayet yayınlayabiliyorum. Bir ilki gerçekleştirdim  SES MÜZİK HAREKET IŞIK hepsi bir arada  3 boyutlu sahne çalışması.Altta  çekilmiş fotoğraflar en altta da  sesli yayınlayamadığım  video . Video da  ışık sistemi hareketli platformu görebilirsiniz.  Bu çalışma çok ses getirdi, her ne kadar blogculardan fazla ilgi görmediysede  galerilerden ve başka oluşumdan hak ettiği ilgiyi gördü ve devam da ediyor.
   
     İşte sahnemiz  arkada görülen orkestra sanatçının kendi orkestra elemanlarıdır.


  Arkada  sabit barkovizyon oldukça parlak görünümde.Fotğraflar gündüz çekildi fakat video' nun gece çekimleri bizi çok heyecenlandırdı sizlerede  gece çekimi videoyu yayınlamanın daha iyi olacağını düşündüm. En altta görebilirsiniz. Spot ışıklar sahneyi ve barkovizyonu aydınlatıyor.Sanatçının üzerinde durduğu platform dakikada 9 kez dönüyor. Bu çalışmamızı  benim atölyemde ,sevgili öğrencim  Coya Hanımla onun fikir, istek ve önerileri ile birlikte yaptık.Çok sevdiği bir dostuna  yurt dışına gitti .
 Sahnenin arka köşesinde içi incilerle süslenmiş bir istiridye  var.Sanatçının önündeki bu küçük yuvarlaktan  renkli ışıklar görülüyor.
 Bir başka  genel görüntü.Ön yanlarda ve tavanda kristal toplar ışıkla çok güzel efektler oluşturdu.
 Ve işte  bizim neredeyse başımıza dert açaçak olan video. Malesef sesli  yayınlanamadığı için biraz yavan kalıyor. Bir çok yerden teklifler alıyoruz ,bu çalışmalar kişiye özel olduğu için aynsını  yapmamız mümkün değil.  Senfoni orkestrası çalışmamızın elimizde malesef fotoğrafları ve videosu yok .Eğer sahibi  bize izin verirse yayınlamak istiyorum. Bakalım bekliyeceğiz. 
Sizlerden gelecek fikirleride  bekliyorum.